Dawid Śliwiński, zawodnik UKS SOKÓŁ Zator, z powodzeniem łączy trzy dyscypliny jakie są w ofercie naszego UKS. Zdobywa medale jako kolarz, staje na podium jako siatkarz i lekkoatleta. I to właśnie w tej ostatniej z dyscyplin może pochwalić się niebywałym wynikiem. Podczas Mistrzostw Małopolski, które odbyły się w hali w Brzeszczach, Dawid został najlepszym zawodnikiem w skoku w dal. To, że na jego szyi zawisł złoty medal i to, że przez rok będzie mógł szczycić się zdobytym tytułem Mistrza Małopolski 2018 to jednak nie wszystko.

Dawid uzyskał najlepszy wynik jaki został odnotowany w tym roku w Polsce, wśród chłopców z rocznika 2005! Mimo, że odbyło się już kilka innych zawodów rekordowy skok Dawida wciąż widnieje na tablicy wyników PZLA jako najlepszy w kraju. W ubiegłym roku, tylko dwóch rówieśników naszego zawodnika oddało lepsze skoki.

Oprócz złota w skoku w dal, Dawid zdobył również brąz w biegu na 60 metrów!

Te wyniki nie biorą się same. To efekt kilkunastu godzin zajęć tygodniowo. Zarówno w klubie sportowym jak i na zajęciach lekkoatletycznych w klasie sportowej.

Wkrótce pełna relacja z zawodów, gdzie bardzo dobrze zaprezentowali się też inni zawodnicy. Łącznie, Zator podczas Mistrzostw Małopolski, reprezentowało aż dwudziestu zawodników.