Tytuł nie jest zapowiedzią tak ogromnego korka pomiędzy Energylandią a Hungaroringiem, a jedynie ma zobrazować teren działania naszych kolarzy z UKS SOKÓŁ podczas weekendowych zawodów 🙂

Areną zmagań młodszych zawodników był Tarnów i tamtejsze zawody na górze św. Marcina, będące jedną z eliminacji Pucharu Tarnowa. Ekipa seniorska wyjechała do węgierskiej miejscowości Csomor pod Budapesztem.

W Tarnowie znakomicie spisała się nasza młodzież. Michał Śliwiński zdecydowanie wygrał wyścig juniorów. Drugą pozycję dosłownie o błysk szprychy przegrał Maciek Dąbrowski i zajmując trzecie miejsce spowodował, że w tej kategorii podium znów mocno „zatorskie”. Wśród juniorów młodszych na siódmej lokacie metę osiąga Kamil Łaziński a wśród młodzików na trzecim stopniu podium uplasował się Dawid Śliwiński.

Nie gorzej od młodzieży spisali się nasi eksportowi zawodnicy. W zawodach rangi C1 światowej federacji UCI – Gabriela Wojtyła osiągnęła swój życiowy wynik w tego typu imprezach zajmując drugą lokatę tuż za Austriaczką Lisa Pasteiner – szóstą zawodniczką ostatniego Pucharu Świata. Gabriela w pobitym polu pozostawiła kilka znanych nazwisk, zawodniczek grup zawodowych. Nie gorzej spisał się Michał Topór. W kategorii elity zajął 9 miejsce w bardzo dobrze obsadzonym wyścigu z międzynarodową stawką. Teraz przed naszymi zawodnikami okres przygotowań do Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy.