W niedzielę, 25 sierpnia boisko w Laskowej stało się areną zmagań rowerowych. Na wytyczonej trasie rywalizowały ze sobą dzieci przedszkolne, szkolne oraz młodzież. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Marek Włoch i Wojciech Kajdas. Głośny doping licznie zgromadzonych kibiców motywował zawodników do tego, by dać z siebie wszystko i pojechać jak najlepiej. Na mecie rodzice czekali na młodsze dzieci, by uściskać i pogratulować pierwszych w życiu sukcesów. Starsi finiszowali z gestami zwycięstwa.
Tuż przed dekoracją, prosto z Szosowych Górskich Mistrzostw Polski, które odbywały się w Jeleniej Górze, dotarły do Laskowej Mistrzynie Polski w Kolarstwie Górskim Rita Malinkiewicz w kategorii juniorek oraz Gabriela Wojtyła w kategorii juniorek młodszych, by swoim przykładem zachęcać młodszych kolegów i koleżanki do uprawiania tej właśnie dyscypliny sportowej.

A przykład Rity pokazuje, jak dzięki ciężkiej pracy zostać zauważonym na arenie krajowej. Rita bowiem już na następny dzień rozpoczynała swoją podróż do RPA na Mistrzostwa Świata w barwach Reprezentacji Polski.

O tym, jak ważna jest rola rodzica w kształtowaniu młodego człowieka poprzez uprawianie sportu, jak i o sukcesach całego zatorskiego klubu GOODMAN Sokół Zator opowiedział trener Sebastian Żabiński.

Po tej prezentacji nastąpił wyczekiwany, zwłaszcza przez najmłodszych, moment by stanąć na podium. Zwycięzcy zostali udekorowani medalami przez Mistrzynie Polski, a dyplomy i nagrody- książki oraz bilety wstępu do DinoZatorlandu oraz na Pływalnię do Wadowic wręczyli Sołtys Wsi Laskowa Bożena Włodarska oraz Sędzia Zawodów Marek Włoch.

Zawody zgromadziły wielu chętnych z bliższych i dalszych okolic do spędzenia wolnego czasu na dwóch kółkach, łącząc dobrą zabawę ze sportową rywalizacją. A emocje, jakie zostały wzbudzone wśród startujących i kibiców pokazały, jak bardzo potrzeba dawki pozytywnej energii pośród codziennych zajęć.

Kolejna edycja Zawodów Rowerowych w Zatorze 22 września! Zapraszamy!