W sobotę 7 grudnia sportowa młodzież rywalizowała w Turnieju Siatkarskim o Puchar Burmistrza Zatora. Oprócz drużyn gospodarza zawodów –Sokoła Zator, do boju stawiły się również zaprzyjaźnione zespoły z SP 1 i SP5 w Wadowicach, SP w Wysokiej i drużyna Sokół nr 2 z SP w Laskowej.

Wszystkie drużyny rozegrały po cztery mecze do dwóch wygranych setów. Drużyny Sokoła radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Rozpoczęły od meczu przeciwko sobie. Lepszy okazał się Sokół 1. Drużyna z Laskowej trenująca w UKS Sokół, po raz pierwszy wystartowała w turnieju siatkarskim szóstek. Mimo to świetnie dawała sobie radę w meczach z doświadczoną młodzieżą z innych drużyn. Wysoka wygrała z Laskową dopiero po tie breaku, a zwycięzca turnieju przeżył chwilę grozy, gdy Laskowiacy byli o krok od wyrwania im punktu. Sokół 1 przyzwyczaił nas do emocji. Dopiero ostatni, dziesiąty mecz turnieju, pomiędzy SP1 a Sokołem 1 miał zdecydować o klasyfikacji końcowej turnieju. Sokół wygrał pierwszego seta, przegrał drugiego. Było jasne, że turnieju już nie wygra, ale stawka toczyła się do końca o miejsce 2 lub 3. No cóż, jaka piękna i nieprzewidywalna jest ta SIATKÓWKA . Tylko SOKÓŁ Zator pokonał SP1 Wadowice zapewniając sobie drugie miejsce na podium. Do pierwszego brakło 1 małego punktu.

To kolejny turniej, w którym wystąpili oficjalnie zawodnicy trenujący od niedawna w nowych grupach szkoleniowych utworzonych w Graboszycach, Laskowej a ostatnio również w Podolszu.

Wyniki turnieju o Puchar Burmistrza Zatora

  1. SP1 Wadowice
  2. Sokół Zator
  3. SP 5 Wadowice
  4. SP Wysoka
  5. Sokół SP Laskowa

Podziękowania dla trenerów, opiekunów, sędziów zawodów oraz rodziców.

Renata Wacławik
fot JJ