Rekordowa ilość startujących. Najlepsza obsada w historii tego wyścigu. Wyczerpująca trasa. Z tym zmierzyli się nasi zawodnicy podczas ogólnopolskich zawodów kolarskich w Orawce.

Aż 3 złote medale na 4 medalowe szanse, zdobyli nasi zawodnicy podczas rozgrywanych Mistrzostw Małopolski MTB 2020. Gabriela w elicie, Maciej w juniorach, a Dawid w juniorach młodszych stanęli na najwyższym podium tej klasyfikacji. Inez zasłużyła na srebro w Małopolsce, jednak w jej kategorii nie przyznano w tym roku tytułów. W młodzikach Mateusz zajął 6 miejsce, a Kacper 8. W konkurencji zawodników do 10 lat, Rafał po drobnych kłopotach na trasie ukończył wyścig dzielnie walcząc o coraz lepszą pozycję. Tymek był 6 w dzieciach młodszych, a tuż za podium uplasowała się najmłodsza reprezentantka Zatora – Rita Drożdż.

Na 9 startujących naszych zawodników, aż 5 miało debiut w tego typu zawodach. Kolejne wyścigi będą areną debiutu następnych zawodników z jesiennego naboru do sekcji kolarskiej.

Do zawodów w Orawce przystąpiliśmy tuż po powrocie zawodników ze zgrupowań kadry Małopolski oraz kadry narodowej.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc podczas wyścigu. Wszystkim kibicom, którzy przyjechali również z Zatorszczyzny, by wspierać naszych zawodników na trasie, bardzo dziękujemy za obecność i doping.