Siatkówka w przedszkolu… dlaczego nie?

Jest listopadowy piątek, godzina 8.50. Przez boisko szkolne maszeruje grupka przedszkolaków wraz z wychowawcą… Dokąd o tej porze ? Na spacer? -Wielu z nas tak by pomyślało, lecz tym razem, celem przedszkolaków była hala sortowa ZSO w Zatorze.

Dokładnie wiemy, jak bardzo maluchy uwielbiają aktywność fizyczna. Wychodząc temu naprzeciw, powstał pomysł aby zapoznać z ofertą sportową, jaką daje ZSO Zator i współpracujące organizacje sportowe.. Dość trudnego zadania, jakim było przeprowadzenie zajęć z piłki siatkowej dla pięciolatków, podjęli się trenerzy UKS SOKÓŁ w Zatorze.

Celem było pokazanie najmłodszym, ze poprzez sport i rywalizacje mogą spędzać czas dobrze się bawiąc i sporo ucząc.

Zanim maluchy zaczęły swój „pierwszy trening” zapoznały się z obiektem, kadrą trenerską oraz asystującymi w zajęciach zawodniczkami Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Podczas zajęć, przedszkolaki z ogromnym zapałem wykonywały wszystkie elementy treningu. Zadania związane z podrzucaniem i chwytaniem piłek w pozycjach siatkarskich, rzutami do obręczy wykonywały z dużym zaangażowaniem . Poznały typowy sprzęt siatkarski, min. – „Radar piłek”, z którym świetnie sobie radziły. Duch współzawodnictwa towarzyszył atmosferze pracy i zabawy. Piłki, siatka, materace, ławeczki i inne pomoce treningowe – wśród tego sprzętu rozradowane pięcio i sześciolatki to niezapomniany widok. Po ciężkiej ale przyjemnej pracy nadszedł czas na nagrodę: Na piersi wszystkich najmłodszych w historii uczestników zajęć, zawisły medale z napisem „MÓJ PIERWSZY TRENING”. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i … trzeba wracać 🙁 . Ale nie. To jeszcze nie koniec atrakcji. Dzięki wyposażeniu hali w możliwość multimedialnych prezentacji, przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały filmy o tematyce sportowej. Ich głównymi bohaterami byli zawodnicy sekcji kolarskiej i siatkarskiej UKS Sokół. Na pożegnanie „Aleja Gwiazd” – czyli wystawa zdjęć sławnych sportowców, którzy odwiedzili obiekty ZSO Zator. Przyszli zatorscy mistrzowie sportu mogli również poznać swoje starsze koleżanki – aktualne Mistrzynie Polski w kolarstwie górskim.

Niespełna dwie godziny a tyle pozytywnych emocji… czy wśród tych najmłodszych są nasi przyszli Mistrzowie? – głęboko w to wierzymy – zwłaszcza po opiniach, jakie spływają do nas od równie uradowanych rodziców.

ZSO Zator i UKS Sokół już planują zaproszenie dla kolejnych grup przedszkolaków z terenu Gminy Zator. Mamy nadzieję, iż z czasem, zajęcia sportowe dla najmłodszych Zatorzan, staną się cykliczną ofertą w Strefie Rekreacji Sportowej przy ZSO Zator.