Rozgrywki Ligi Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców 2018/2019 zakończone.

Od września aż do czerwca trwały rozgrywki Ligi Mini siatkówki dziewcząt i chłopców w kategorii trójek. Rozgrywki zorganizowano dla młodzieży klas 4-6 szkoły podstawowych z Wadowic, Zatora, Świnnej Poręby i Wysokiej.

Druga edycja ligi mini siatkówki skupiła ponownie sporo zespołów. Młodzież rywalizowała ze sobą 7 razy w tym sezonie. Zawody rozgrywano najczęściej z podziałem na 2 grupy. Następnie półfinały i finały. Uczestnicy oprócz świetniej zabawy podczas rywalizacji nagradzani byli medalami oraz dyplomami. Podczas rozgrywek prowadzono klasyfikację zespołów chłopców , dziewczynek oraz drużynową. Zespoły gromadziły punkty od I miejsca max 100, dalsze miejsca 90, 80, 70 … itd.

7 czerwca w hali SP w Świnnej Porębie rozegrano ostatni 7 Finałowy Turniej Ligi MSDziCH. Na początek swoje rozgrywki rozpoczęli chłopcy. Drużyna z Sokoła Zator nr 1 postawiła „kropkę nad i” wygrywając klasyfikację ligi z przewagą 160 punktów nad kolejnymi medalistami. Bartek, Krzyś i Kacper w ostatnim turnieju wygrali wszystkie swoje mecze. Miejsce na podium ligi tuż za nr 1 zajął Sokół 2. W ogólnej rywalizacji drużynowej Sokół Zator zgromadził 1500 tys. punktów i wygrał klasyfikację drużynową!!!

280

Dziewczęta przystąpiły do rywalizacji tuż po dekoracji medalowej kolegów. Zawodniczki z SP 5 oraz SP Wysoka 1 walczyły w finale. Dziewczyny z Sokoła bardzo dobrze zagrały swoje mecze grupowe. Były tuż o krok od pokonania drużyn walczących o złoto. To były najlepsze spotkania w wykonaniu dwóch Wiktorii, Zuzki, Kamili, Karoliny, Ingi . Drużyna SP 1 Wadowice , dotychczas prowadząca w rozgrywkach przeżyła chwilę nerwów, gdy po grupowej batalii przyszło im walczyć o 5 miejsce. Jednak zgromadzone w lidze punkty pozwoliły im utrzymać pierwsze miejsce w lidze z przewagą 20 punktów nad SP 5 Wadowice. Drużynowo zwyciężyły SP 1 Wadowice, na drugim SP Wysoka i miejsce trzecie dla Sokoła Zator (3 drużyny).