Po ciężko przepracowanych długich miesiącach przygotowań, po hektolitrach potu wylanych podczas obozu i treningów, po kilku meczach kontrolnych, nadszedł wreszcie ten dzień – inauguracja sezonu rozgrywek o Mistrzostwo III Ligi Piłki Siatkowej Kobiet.

W minioną sobotę na hali zatorskiego ZSO zatorska drużyna podejmowała STS SANDECJĘ Nowy Sącz, która w poprzednim sezonie całkiem nieźle poczynała sobie na drugoligowych parkietach, jednak z przyczyn poza sportowych musiała się wycofać z gry w wyższej lidze. Mecz poprzedziła prezentacja drużyny, która będzie reprezentować nasze miasto w nowym sezonie. Miłym akcentem było przywitanie drużyny z przybyłymi kibicami.

Już od pierwszych akcji, można było wyczuć, iż będzie to widowisko bardzo emocjonujące i obfitujące w długie wymiany, niejednokrotnie, jak się później okazało wygrywanych przez nasze dziewczyny. W pierwszym secie drużyny grały bardzo równo, jednak kilka błędów własnych, spowodowało, iż Sandecja zyskała prowadzenie (4-9). Wobec takiego obrotu sprawy, trener Renata Wacławik poprosiła o czas, na którym zmotywowała swoje podopieczne, co przełożyło się na wynik pierwszego seta zakończonego zwycięstwem 27:25!

Kolejna partia to rozważna, przemyślana i konsekwentna realizacja założeń taktycznych ustalonych na ten mecz. Świetna współpraca blok-obrona, skutkowała kolejnymi punktami. Wiele akcji kończyło się dopiero po kilkunastu wymianach! Żadna z drużyn, nie myślała ani na chwilę, aby odpuścić chociaż jedną piłkę, nikt nie potrafił uzyskać większej przewagi niż 2 punkty. W obronie nie miała sobie równych nasza libero Aleksandra Kałużna, która była dosłownie wszędzie. Wyrastając wręcz „spod ziemi” – podbijała każdą piłkę. Na uwagę zasługuje również wsparcie, jakie nasze dziewczyny otrzymały od licznie zgromadzonej publiczności, a także swoich zmienniczek przebywających w kwadracie dla rezerwowych. Set drugi kończy się wynikiem 25:21.

Trzecia, jak się okazało ostatnia odsłona meczu, to już zdecydowana dominacja naszej drużyny i prowadzenie 9:4, 17:7. Dziewczyny rewelacyjnie spisywały się w polu zagrywki, utrudniając sądeckiej ekipie wyprowadzenie skutecznych akcji. Kolejny aspekt to gra blokiem, która zresztą w całym spotkaniu funkcjonowała bardzo dobrze ,by w ostatniej partii skutecznie wybić przeciwniczkom z głowy silny atak i zmusić zawodniczki Sandecji do szukania innego sposobu zdobycia punktów. Zdobyły ich jedynie 13…

Długie wymiany, świetna gra w każdym elemencie to był klucz do wspaniałego widowiska oraz wygrania tego spotkania za 3 punkty. Na taką inaugurację sezonu każdy liczył.

Pierwsza bitwa w walce o awans do II ligi wygrana. Kolejne przed nami. Już w następną sobotę, serdecznie zapraszamy na halę, gdzie zatorzanki podejmować będą Salos Kraków.

CORDIA Plus Zator – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (27:25, 25:21, 25:13).

Skład reprezentacji Cordia Plus Zator: Jurkiewicz, Big, Poskart, Kasperek, Tysarczyk, Kałużna, Zaremba(K), Kmita, Dudziak, Szczygieł, Motyka, Lüftner.