Drużyna Cordii Plus Zator po raz kolejny zwycięża. Passa wygranych pojedynków trwa już od pięciu kolejek. Do tego, ku olbrzymiej radości kibiców, w tym sezonie nasze zawodniczki nie przegrały u siebie ani jednego spotkania! Niewiele ekip może się pochwalić takim wynikiem.

Tym razem, w hali ZSO Zator poległ wyżej notowany rywal, zajmujący 3 miejsce w tabeli EKSTRIM Gorlice. Drużyna upatrywana jako pewniak do awansu, po dokonaniu wzmocnień w składzie (pozyskanie zawodniczek z II ligi) miała być nie do przejścia dla niżej notowanych zatorzanek. Jednak już kilkakrotnie liderzy ligowej, tabeli oddawali swe punkty na korzyść naszej drużyny. Drużyny mocno zdeterminowanej i zmobilizowanej do trudnych wyzwań. Przede wszystkim, w pełni przygotowanej do takich pojedynków. Tak też było i tym razem. Po pewnej wygranej Cordii Plus w pierwszym secie, Gorlice wprawdzie doprowadzają do wyrównania stanu pojedynku, jednak to było wszystko na co w tym dniu pozwoliły przeciwnikowi siatkarki Sokoła. Wspaniała gra i wspaniały doping licznie zgromadzonych kibiców wyniosły ekipę na poziom, jakiemu rywalki nie były w stanie sprostać mimo bardzo dobrej gry. Dwie kolejne wygrane partie, dają nam zwycięstwo 3:1 i nowe określenie dla hali przy ul. Kongresowej. Od dziś może nosić ona miano „Twierdzy Niezwyciężonej”. Żadnej drużynie nie udało się tu wygrać w całej rundzie zasadniczej sezonu 2012/13. Wszystkie ekipy mogą nam też pozazdrościć atmosfery jaka panuje na trybunach. W efekcie zatorska drużyna zajmuje trzecie miejsce w tabeli III ligi i przechodzi do gry w grupie drużyn, walczących o awans do rozgrywek szczebla centralnego. Jedno jest pewne, w przyszłym sezonie Zator ma zapewnione miejsce wśród trzecioligowych drużyn. Daje to szansę aby w niezagrożonej drużynie Cordii Plus Zator w dalszej części sezonu wystąpiły zawodniczki rezerwowe. Pozwoli to na ogranie się młodych zawodniczek wśród najlepszych drużyn, co przyniesie wymierny efekt w przyszłym sezonie. Będzie to też nagroda za ich wkład pracy na treningach.

CORDIA PLUS Zator-EKSTRIM Gorlice 3:1 (25:21, 16:25, 25:20, 25:18)

Cordia Plus Zator: Baraniec, Jurkiewicz, Książek, Kukiełka, Kmiecik, Zaremba, Wacławik, Wyroba, Bożek, Kmita, Wawro, Chmielowska.