Wspaniała passa jakiej jeszcze nie było i czwarta wygrana z rzędu naszych siatkarek, ale… Psychologia sportu to coś, co warunkuje większość sportowych sukcesów. Jak jest jej rola coraz częściej możemy się przekonać obserwując sportową rywalizację na każdym poziomie. O jej pozytywnej roli niejednokrotnie przekonywali się zawodnicy i kibice naszej drużyny.

Koncentracja przed potyczkami z silniejszymi przeciwnikami przynosiły niespodziewane sukcesy. Koncentracja to właśnie to, czego zabrakło w początkowej fazie spotkania z Iskrami Grybów. Patrząc na pozycję Grybowa w tabeli, bardzo łatwo można było się rozluźnić i… oddać rywalowi 7 punktów z rzędu… Oczywiście psychologia sportu ma na to kilka innych precyzyjniejszych określeń. W tym dniu zdeterminowaną i grającą o każdą piłkę drużyną były Iskry Grybów. Wyrównanie w pierwszym secie nadeszło przy stanie 17:17. Był to bodziec, aby znów wyłączy koncentracje i – przegrać seta 21:25. Ten zimny prysznic spowodował , że kolejny set pada łupem zatorskiej drużyny, która grając swoją siatkówkę pozwoliła przeciwnikowi zdobyć tylko 13 punktów. Następny set to również zwycięstwo zatorzanek 25:21. Czwarta partia to wyrównana gra z wyśmienicie grającą ekipą z Grybowa. Iskry nawet miały piłkę setowa w powietrzu, lecz o swojej klasie po raz kolejny przekonała nas drużyna Sokoła, wygrywając piłkę setową i doprowadzając do zwycięstwa w tym secie 26:24.

Czwarty z kolei wygrany mecz ligowy. Komplet punktów na koncie drużyny. Wspaniali kibice, których tym razem musimy przeprosić za nieco niższy poziom sportowy widowiska i za dawkę emocji w końcówce. Pochwała należy się również drużynie Iskry Grybów, która gra o wiele skuteczniejszą siatkówkę niż w ubiegłym sezonie, a potwierdzeniem tego są wyniki z liderami tabeli.

W meczu tym zabrakło Sandry Lϋftner. Jej obecność i pomoc w przyjęciu pomaga w prowadzeniu skutecznej taktyki gry. Również od strony definiowanej przez psychologię sportu obecność Sandry jest konieczna. Dobry mecz zagrały nasze rozgrywające, które przejęły na siebie również ciężar bezpośredniego zdobywania punktów dla drużyny. Debiut w trzecioligowej drużynie seniorek odnotowała kolejna wychowanka UKS Sokół – Weronika Zemła ze Smolic. Weronika do tej pory brała udział w rozgrywkach młodzieżowych drużyn Sokoła.

Cordia Plus Zator – Iskry Grybówn3-1 (21:25, 25:13, 25:21, 26:24)