Z brązowego medalu Mistrzostw Polski cieszyłam się w tamtym sezonie, w tym muszę zadowolić się 5 miejscem. Tegoroczne Mistrzostwa były dla mnie zupełnie inne niż zeszłoroczne. Wiele się pozmieniało.

W tamtym roku jadąc na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży nikt nie spodziewał się brązowego medalu, a jednak… Świetne przygotowanie do tej imprezy pozwoliło mi cieszyć się z tak wielkiego sukcesu. W tym roku wiedziałam, że jestem w stanie powalczyć o podium Mistrzostw Polski i właśnie to w największym stopniu motywowało mnie we wcześniejszych przygotowaniach.

Na starcie stanęły wszystkie zawodniczki, którym zależało na jak najlepszym końcowym wyniku. Nie brakowało nikogo z krajowej czołówki juniorek. Do pokonania miałyśmy 4 rundy. Trasa była bardzo wymagająca fizycznie. Od samego początku tempo było niesamowicie wysokie, ale 3 miejsce było w zasięgu. Na podjazdach czułam się bardzo dobrze, jednak zjazdy w moim wykonaniu nie należały tego dnia do najlepszych.. Dość poważny upadek przed startem nie pozwolił mi jechać tego na co byłam znakomicie przygotowana. Ostatecznie rywalizacje zakończyłam na 5 miejscu, jest lekki niedosyt, ale z wyniku jestem zadowolona. Dziękuję wszystkim za wsparcie na wyścigu i Trenerowi, który rewelacyjnie przygotował mnie do Mistrzostw. A teraz przede mną druga część sezonu i jeszcze wiele imprez na których mogę pokazać się z jak najlepszej strony.

Rita Malinkiewicz