Debiut drużyny w nowym sezonie i w nowym składzie nie poszedł po naszej myśli. Na boisku, w barwach zatorskiej ekipy, pojawiło się kilka nowych zawodniczek. Magdalena Szczygieł, Karolina Kmita i Izabela Kmiecik to siatkarki, które wyszły w pierwszej szóstce po raz pierwszy w rozgrywkach sezonu 20012-13.

Brak zgrania i brak na boisku grającej trener, był jeszcze widoczny w pierwszym zwłaszcza w pierwszym secie. Skutecznie wykorzystały to zawodniczki Popradu wygrywając 25:20.

Drugi set to powrót na boisko Renaty Wacławik i wygrana przez naszą drużynę 20:25. Kolejne dwie odsłony tego meczu padły łupem siatkarek Starego Sącza w identycznych rozmiarach 25:22. W naszej ekipie zabrakło w tym dniu przyjęcia i skutecznej zagrywki. Zabrakło również dwóch zawodniczek z podstawowego składu Eli Kozieł i Eweliny Wyroby. Wysoko postawiona poprzeczka przez siatkarki Popradu tym razem nie była do pokonania przez zatorską ekipę. Stary Sącz zademonstrował bardzo dobrą grę na każdej pozycji i będzie trudnym przeciwnikiem dla wielu trzecioligowców.

POPRAD Stary Sącz – CORDIA PLUS Zator 3-1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:22)