Rozdaliśmy aż 116 medali! Był gorący doping, radość zwycięstwa, zaangażowanie zawodników w każdej konkurencji. Młodzi lekkoatleci walczyli w II Mikołajkowym Mityngu Lekkoatletycznym.

W hali ZSO Zator, Uczniowski Klub Sportowy SOKÓŁ oraz Ośrodek Lekkiej Atletyki Zator, zorganizowali wspaniałe zawody, przyciągające dziesiątki młodych zawodników. Odwiedzili nas adepci królowej sportu m.in. z Trzebini, Bielan, Oświęcimia i Osieka. Walczono w czterech kategoriach wiekowych, w czterech konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach drużyn. Te ostatnie wzbudzały najwięcej emocji, nie tylko wśród zawodników, ale głównie wśród dopingujących rodziców i rówieśników. Dużo adrenaliny przyniosła również rywalizacja w skoku wzwyż – zwłaszcza gdy poprzeczka dla młodych zawodników zawisła na wysokości 160cm! Z zatorskich lekkoatletów najlepiej na skoczni radzili sobie Ilona Dębska i Korneliusz Big, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w swoich kategoriach. Oprócz medali za uzyskane pozycje w poszczególnych konkurencjach, zostały przyznane nagrody specjalne, za wybitne wyniki i osiągane podczas tych zawodów. W czwórce laureatów nagrodzonych Pucharem Burmistrza Zatora, znalazło się dwóch sportowców z Zatora- Ilona Dębska i Dawid Śliwiński. Blisko zdobycia tego trofeum był również Korneliusz Big, jednak na wyrównanie rekordu Mityngu potrzebował jedną próbę więcej, niż lider z Trzebini, który oprócz zwycięstwa w skoku wzwyż cieszył się również z Pucharu. Czwarte trofeum za wybitne osiągnięcia powędrowało do Osieka.

Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby umożliwić młodzieży aktywne spędzenie sobotniego przedpołudnia. Kolejne zawody już wkrótce.