Po nie najlepszym starcie, pogoni za czołówką i koncertowo wykonanym ataku na ostatnim podjeździe Beniamin Demkowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski MTB 2012!!! Tak w skrócie można opisać bardzo dobry występ Benka podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

To był najlepszy w historii klubu udział naszych zawodników w wyścigu o krajowy Championat. Oprócz mistrzowskiego tytułu Beniamina, bardzo dobrze zaprezentował się Rafał Wróbel. Zajmując 10 miejsce odniósł życiowy sukces. Nasz klub jako jedyny z małopolski miał dwóch reprezentantów w pierwszej dziesiątce mistrzostw! Przy czym Rafał nie znalazł uznania w oczach trenerów kadry małopolski i wciąż pozostaje tylko na liście rezerwowej członków kadry małopolski… Pechowo rozpoczęły się mistrzostwa dla naszej juniorki Rity Malinkiewicz. Podczas rozgrzewki i ostatniego przejazdu zapoznawczego z trasą miała groźnie wyglądający wypadek. Rita jednak przystąpiła do wyścigu lecz nie mogła pojechać na 100% swoich możliwości. Mimo wszystko Rita podjęła walkę o jak najlepszą pozycję. Walczyła z bólem, upałem i rywalkami. Ostatecznie zajęła piątą lokata w gronie najlepszych krajowych juniorek. Wielkie brawa dla Beniamina, Rity i Rafała. Wyrazy uznania dla Sylwestra Seweryna za życiowy wynik i wspaniałą postawę.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej obydwie nasze juniorki młodsze stanęły na podium wyścigu o Puchar Prezesa PZKol, a zwyciężczynią tej rywalizacji została Gabriela Wojtyła, Klaudia Demkowska zajęła trzecie miejsce.