Tego jeszcze nie było – podczas tylko jednego, weekendu zawodnicy UKS Sokół wzięli udział aż w pięciu imprezach sportowych!

Zanim spłyną od trenerów szczegółowe materiały prasowe dotyczące poszczególnych wydarzeń sportowych w jakich braliśmy udział, chcemy przedstawić w skrócie, co sportowego działo się w ubiegły weekend za sprawą UKS Sokół a zwłaszcza za sprawą zawodników klubu. Zacznijmy od wyjątkowo udanego cyklu rozgrywek minisiatkówki.

Już w piątek, cztery drużyny reprezentujące UKS Sokół i naszą klasę sportową ZSO Zator, wyjechały do Wadowic, by tam zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami na siatkarskich parkietach wadowickiej hali sportowej. Jak zwykle, siatkarki i siatkarze walczyli o najwyższe lokaty i medale.

Sobotni poranek należał już do naszych lekkoatletów. Podopieczni Jolanty Kajtoch, wzięli udział w Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych. Były to również Mistrzostwa Województwa Dzieci i Młodzików. Nasi zawodnicy, w licznie obsadzonych zawodach, zajęli miejsca w pierwszej dwudziestce. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Dawid Śliwiński, który zajął 9 pozycję.

Popołudnie, to walka seniorek w I Lidze Małopolskiej Piłki Siatkowej Kobiet. UKS Sokół zmierzył się na wyjeździe z drużyną z Wieliczki. Dobre otwarcie i zwycięstwo w pierwszym secie pozwalało myśleć o kolejnych trzech punktach w ligowej tabeli, jednak to gospodynie liderowały w kolejnych trzech odsłonach spotkania, pokonując naszą drużynę 3:1.

Niedziela to już nie tylko skoki Kamila Stocha i spółki ale również emocje związane z walką naszych kolarzy w wyścigach inaugurujących sezon. Najmłodsi kolarze reprezentowali Zator w Orzeszu. Tam, podczas Otwartych Mistrzostw Orzesza Cross Country 2018 o Puchar Burmistrza Miasta, najlepiej spisała się Inez Durlak, która nie dała szans rywalką i pewnie wygrała kolejny swój wyścig. Nie mniej powodów do radości, sobie i nam, zafundował Maks Wiśniowski. Zajął on drugą lokatę w kategorii młodzików.

Bardzo dobre wieści napływają też z austriackiego Langenlois. W wyścigu wysokiej kategorii C1- Światowej Federacji Kolarskiej UCI, nasza zawodniczka, Gabriela Wojtyła, odniosła swój największy sukces w historii startów w zawodach tej rangi. Zajęła trzecią pozycję wśród zawodniczek do lat 23 i jednocześnie plasując się w TOP 10 klasyfikacji Open Elity Kobiet. Gabi zgromadziła cenne punkty do rankingu mające wpływ na rozstawienie podczas najważniejszych światowych imprez kolarskich. W tych samych zawodach, Michał zajął dziewiętnastą pozycję w swojej kategorii i czterdziestą piątą open, plasując się w połowie stawki .

Nie można nie wspomnieć o naszych juniorach młodszych, którzy nie startując w zawodach, pracowali ciężko trenując, by przygotować formę na pierwszą z sześciu eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.