Sobotni jesienny poranek.. Pora dnia i aura za oknem sprzyja tylko jednemu stwierdzeniu – “jeszcze 5 minut”.. Godzina 8.00, zbiórka, hala ZSO w Zatorze… Ani godzina, ani typowa jesienno-zimowa pogoda nie ma dla nich znaczenia – są gotowi.. Gotowi do walki o medale w III turnieju MINI Siatkówki..

8.30 – Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie.. Zgłoszonych 13 drużyn Dziewcząt oraz 8 drużyn Chłopców… 6 boisk gotowych do gry.. mecz to set rozgrywany do 15..

9.00 – krótkie rozpoczęcie, podział na grupy, rozgrzewka..

START – pierwszy gwizdek i zaczynamy…

Dziewczęta – Ola, Angelika, Zuza i Julka rozgrywając mecze w grupie B, idą jak burza – swoim Rywalkom nie pozwalają wyjść z “dychy”.. Awans z pierwszego miejsca i kolejne trzy mecze do rozegrania. Piękne siatkarskie akcje, walka o każdą piłkę, wymagające Przeciwniczki i te 3 MAŁE punkty, które pozbawiają walki o medale.. Ekipa Dziewcząt SOKÓŁ Zator 1 przegrywa TYLKO jeden mecz spośród sześciu rozegranych i zajmuje 5 miejsce! Tym razem zabrakło odrobiny szczęścia ..

W tym samym czasie na boiskach swoje mecze rozgrywają cztery zespoły Chłopców… Ekipa SOKÓŁ Zator 2 podobnie jak Dziewczyny – wygrywa wszystkie swoje mecze w fazie grupowej, spotykając w swojej grupie kolegów klubowych SOKÓŁ Zator 4. W grupie A podobnie – SOKÓŁ Zator 2 wygrywa wszystkie swoje mecze, rywalizując również z zatorską ekipą SOKÓŁ Zator 3. Kolejne etapy rozgrywek … Także u Chłopów widać walkę i zaangażowanie – emocji nie ma końca.. Okrzyki radości i tak – mamy to! Zwycięstwo Chłopców SOKÓŁ Zator 2, którzy nie przegrali żadnego meczu.. ale zaraz.. Mały finał wygrywa także nasza drużyna SOKÓŁ Zator 1.. Zatorska drużyna nr 4 i 3 zajmuje kolejno miejsca piąte i szóste. Wynik chłopców to efekt połączonych sił UKS Sokół i ZSO Zator, gdzie w klasie sportowej doskonalą umiejętności pod okiem Pani Jolanty Kajtoch.

Godzina 13.. Emocji jakby trochę mniej, mnóstwo uśmiechu, niewielkie zmęczenie wszystkich Zawodniczek i Zawodników – każdy z nich dał z siebie wszystko. Upragnione medale, dyplomy i cos słodkiego .. Pełnia motywacji na kolejny turniej i pytanie- kiedy następny ? Odpowiedź brzmi 19 grudnia w Wadowicach.

Wielkie gratulacje dla wszystkich!

Wyniki Dziewcząt:

1.Zalew 1
2.SP2
3.Zalew4
4.Zalew2
5.Zator1
6.Zalew3
7.SP1 1
8.SP1 2
9.Zalew5
10.Wysoka2
11.Wysoka1
12.Zator2
13.Skawa Wadowice

Wyniki Chłopców:

1.Zator2
2.SP Świnna Poręba
3.Zator1
4.Wysoka
5.Zator4
6.Zator3
7.SP1 2
8.SP1 1

Foto i tekst: Justyna Jurkiewicz