W sobotę 1 grudnia rozegrano III Turniej Ligowy Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców. Do hali sportowej w Świnnej Porębie przybyło 7 zespołów chłopców i 12 dziewczynek. Chłopcy rozpoczęli turniej rywalizując systemem każdy z każdym.

Po rozegraniu 21 meczy okazało się, że zatorskie drużyny uzyskały tą samą liczbę punktów i o kolejności na podium decydowało ratio małych punktów. Najważniejsze jednak, że wszystkie rodzaje „medalowego kruszcu” padły łupem Sokoła Zator. Takiego podium jeszcze nie było podczas rozgrywek ligowych.

Po chłopcach do gry przystąpiły dziewczęta. Swoje pojedynki rozgrywały w dwóch grupach. W grupie A walczył Sokół 1 a w grupie B Sokół 2 i 3. Znacznie lepiej powiodło się tym razem zespołowi nr 1 . Dziewczyny w swojej grupie zajęły II miejsce i walczyły w finale o brąz. Mimo ładnej gry , zwłaszcza Wiktorii w polu zagrywki, nie udało się zdobyć upragnionego medalu. Cieszy jednak fakt, że dziewczynki wciąż robią postępy. O złoto walczyły SP 5 Wadowice z SP Wysoka. Już po raz drugi dziewczynki z „piątki” wygrały cały turniej. Gratulujemy zawodnikom, trenerom, opiekunom, a szczególnie rodzicom – bez Was, nie bylibyśmy świadkami tak emocjonujących sportowych chwil .

Klasyfikacja CHŁOPCÓW

 1. Sokół Zator 2
 2. Sokół Zator 1
 3. Sokół Zator 3
 4. SP Świnna Poręba
 5. SP Wysoka 1
 6. SP 1 Wadowice
 7. SP Wysoka 2

Klasyfikacja DZIEWCZĄT

 1. SP 5 Wadowice
 2. SP Wysoka 1
 3. SP 1 Wadowice 1
 4. Sokół Zator 1
 5. UKS Zalew Świnna Poręba
 6. Skawa Wadowice 1
 7. SP 1 Wadowice 2
 8. SP Wysoka 2
 9. Sokół Zator 2
 10. Skawa Wadowice 2
 11. Sokół Zator 3
 12. SP 1 Wadowice

Tekst: Renata Wacławik
Fot: Justyna Jurkiewicz