Na bardzo wysokim poziomie sportowym, odbywał się czwarty turniej o Puchar Burmistrza Zatora w piłce siatkowej kobiet. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny.

W roli gospodarza, Zator reprezentowała seniorska drużyna UKS Sokół – „Cordia Plus Zator”. Jako przeciwników wybrano finalistów rozgrywek premiowanych awansem do II ligi: AZS Uniwersytet Śląski Katowice oraz BKS Aluprof II Bielsko Biała. Regulamin rozgrywek zakładał rozegranie czterech setów, bez względu na wynik. W meczu otwarcia Cordia Plus Zator zremisowała z AZS UŚ Katowice 2:2 (25:23, 24:25, 15:25, 25:17). Kolejny mecz to spotkanie śląskich drużyn, które wygrywa ekipa z Katowic 3:1 (25:19, 25:16, 24:25, 25:14). Po tym wyniku stało się jasne, że decydującym o turniejowym zwycięstwie będzie finałowy mecz pomiędzy Zatorem, a bezpośrednim zapleczem ekstraklasy siatkarskiej kobiet. Do tego spotkania, zatorzanki przystąpiły po dość długiej przerwie, co miało wpływ na jakość gry w początkowej fazie meczu. Po wyrównanym, choć przegranym pierwszym secie, przyszedł czas na rewanż i spokojne zwycięstwo w kolejnym. Niestety trzecia partia znów dla gości, za co rewanż wzięły nasze zawodniczki w ostatniej odsłonie meczu, wygrywając set 25-17. Remis 2:2 (22:25, 25:17, 20:25, 25:17) dał ostatecznie drugą lokatę dla zatorskiej drużyny. O zwycięstwie Katowic zadecydował lepszy stosunek setów. Na trzecim miejscu uplasował się BKS Aluprof II Bielsko Biała.

Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się debiutująca w barwach zatorskiej drużyny – Ewa Poskart. Również do Zatora trafiły statuetki dla najlepszej rozgrywającej – Ada Motyka oraz dla najlepszej libero – Aleksandra Kałużna. To również debiutancki występ tych zawodniczek w nowobudowanej drużynie na nadchodzący trzecioligowy sezon. Najlepiej atakującą została wybrana Wernika Grząślewicz AZS UŚ Katowice. Najlepiej blokująca to Paulina Gach – BKS Aluprof Bielsko Biała.

1. AZS Uniwersytet Śląski Katowice
2. CORDIA PLUS Zator
3. BKS Aluprof II Bielsko Biała