Pierwszy eliminacyjny wyścig do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Leżajsku – już za nami. Dla zawodników GOODMAN Sokół Zator to jeden z ostatnich wyścigów sprawdzających ich formę przed sezonem i startami w Pucharze Polski. Wyścigi w Sobótce, Tarnowie i Leżajsku potwierdzają, że kolarze wykonali bardzo dobrą pracę w trwającym od listopada okresie przygotowawczym i są naprawdę na dobrej drodze do osiągania sukcesów w tegorocznym sezonie.

Leżajsk od zawsze oferuje dosyć płaską, jednak bardzo wyczerpującą rundę. Nie wszyscy zawodnicy ją lubią i potrafią sobie z nią poradzić. Do tego startuje tu wielu szosowców, którym odpowiada właśnie taka konfiguracja trasy i są bardzo groźnymi rywalami dla stawki górali. Podobnie było i tym razem. Na starcie pojawili się zawodnicy z doświadczeniem zdobywanym podczas Mistrzostw Świata i Europy, gdzie reprezentowali nasz kraj na szosie i w przełajach.

To nie przeszkodziło aby na najwyższym podium w kategorii juniorów stanął Beniamin Demkowski, walczący nawet o prymat w połączonym wyścigu z elitą mężczyzn. Należy dodać, że wracający po kontuzji Benek wygrał z wszystkimi zawodnikami kategorii Orlik… Pierwszą dziesiątkę juniorów zamknął Rafał Wróbel. Najwięcej emocji zafundował kibicom wyścig Elity kobiet połączony z Juniorką. To właśnie podczas tego wyścigu przy trasie zgromadziła się największa ilość widzów i oni swym dopingiem spowodowali, że atmosfera w Lesie Kopeckim była jak niegdyś w Szczawnie Zdroju podczas SkodaAuto Grang Prix. Startujące Panie zasłużyły sobie na owacje. Zwłaszcza gdy od reszty stawki odskoczyła siedmioosobowa grupa. W grupie tej znalazły się m.in . Katarzyna Wilkos, Sabina Zamroźniak, Kinga Sowa i Marta Turoboś wszystkie z medalami Mistrzostw Polski oraz również z udziałem w Mistrzostwach Swiata, Europy i Pucharach Świata. Tam też znalazła się Rita Malinkiewicz. Nasza zawodniczka utrzymywała narzucone tempo a na podjazdach dokonywała udanych prób ataku na starsze i doświadczone koleżanki. Ostatecznie Rita zajęła drugą lokatę w stawce juniorek przegrywając 12 sekund z Sabiną Zamroźniak, będąc jednocześnie czwartą zawodniczką w stawce wszystkich startujących Pań…

Nasze juniorki młodsze walczyły o punkty do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tej kategorii do Leżajska swoje zawodniczki przywiozły wszystkie liczące się kluby z całej Polski. Od startu na świetnej trzeciej pozycji jechała Klaudia Demkowska. Jak cień za nią podążała zawodniczka z Raby Wyżnej – Monika Rapacz i to ona, jadąc „na kole” zachowała więcej sił na finisz wygrywając walkę o miejsce na podium. Klaudia natomiast zaliczyła ciężki trening samodzielnie goniąc liderki wyścigu. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Gabi Wojtyła. Nie dość że była najmłodsza w stawce tego wyścigu, to jeszcze komputer wylosował dla niej ostatnie 23 miejsce startowe… Gabrysia dzielnie przebijała się do przodu będąc coraz bliżej czołówki. Ostatecznie zajęła szóste miejsce po pasjonującej walce na finiszu z zawodniczką „Bolmet” Legnica.

Teraz przed zawodnikami UKS „Sokół” przygotowania do dwóch bardzo ważnych i prestiżowych startów w tegorocznym sezonie. Najważniejszy z nich, to Międzynarodowy Wyścigu MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra, UCI XCO2 . Dwa dni później kolarze wystartują w pierwszej edycji Pucharu Polski w okolicach Poznania.