To, że zatorscy kolarze odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej wiemy od dawna. Ale to, jak popularnym sportem jest kolarstwo w Małopolsce, mogliśmy się dowiedzieć podczas Podsumowania Sezonu Kolarskiego 2018 przez Małopolski Związek Kolarski.

To właśnie Zator gościł wszystkich najlepszych kolarzy małopolskich klubów. W Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia odbyła się ceremonia wręczenia trofeów za „ CHALLENGE MAŁOPOLSKI o Puchar Redakcji Sportowej TVP Kraków”. Przybyłych gości przywitał Burmistrz Zatora oraz Prezes MZKol. Głos zabrali również zaproszeni goście, Poseł na Sejm Pan Zbigniew Biernat i Dyrektor Redakcji Sportowej TVP Pan Andrzej Augustynek.
O popularności dyscyplin kolarskich może świadczyć to, iż rozdano ponad 200 dyplomów, wręczono ponad 70 pucharów dla zwycięzców poszczególnych konkurencji i kategorii wiekowych! Uczestnicy mogli obejrzeć ciekawe filmy zrealizowane przez zawodników UKS Sokół. Odbyła się również oficjalna prezentacja drużyny Sokoła na sezon 2019. Gościem specjalnym był jeden z najlepszych kolarzy zawodowego peletonu – Przemysław Niemiec, który właśnie w Zatorze otrzymał pamiątkowe trofeum w związku z ogłoszeniem zakończenia zawodniczej kariery.

Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę prac fotograficznych poświęconą zatorskim kolarzom, która wciąż jest do zobaczenia w Galerii Szklanej ROK.

Miło było oglądać na podium zatorskich kolarzy, którzy zwyciężali ranking roczny w wielu kategoriach. Najcenniejsze , bo wynikające z wieloletniej pracy, były zwycięstwa wśród zawodników U23 i Elity.

Dodatkową dekoracją było wręczenie Pucharu Prezesa MZKol dla zatorskiego klubu za zwycięstwo w ogólnopolskiej klasyfikacji rocznej Pucharu Polski MTB 2018. Również jako Mistrzynię Polski uhonorowano Gabrielę Wojtyłę, która jest posiadaczką aż czterech tytułów mistrzowskich.