W sobotę, 13 września, ruszyła druga edycja Liga Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców 2018/2019. Do rozgrywek w nowym sezonie zgłosiły się UKS Sokół Zator, SP nr 1 w Wadowicach, SP w Wysokiej, SP w Świnnej Porębie, UKS Zalew Świnna Poręba, SP nr 5 w Wadowicach, Skawa Wadowice.

Podobne jak w poprzednim sezonie, młodzież klas 4-6 rywalizuje w kategorii „Trójek”, rozgrywając turnieje od października, aż do czerwca. Poprzez rozgrywki, poszczególne zespoły gromadzą punkty, które w czerwcu 2019 wyłonią zwycięzców ligi Dziewcząt i ligi Chłopców.

W I turnieju wzięło udział 7 zespołów chłopców i 11 dziewcząt. Panowie rywalizowali systemem każdy z każdym, Panie rozpoczęły w dwóch grupach, następnie systemem pucharowym walczyły o medale.

Chłopcy z Sokół Zator 1 ( Bartek , Kacper, Krzysiek) nie dali szans swoim rywalom, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Rozpoczęli rozgrywki złotym medalem. Drużyny Sokoła 2 i 3 zakończyła rozgrywki na dalszych miejscach, ale o wyniku zadecydowały tylko małe punkciki, bo zespoły odniosły tylko po jednej porażce.

Dziewczęta z Sokoła 1 i 2 wystartowały w całkowicie odmienionych składach i był to ich debiut w lidze. Walczyły zacięcie w każdym pojedynku z koleżankami doświadczonymi już w poprzednim sezonie. Zajęły kolejno 6 i 7 miejsce. Zapewne wkrótce będziemy ich oglądać na podium, tak jak rok temu.

Klasyfikacja końcowa CHŁOPCY

 1. SOKÓŁ ZATOR 1
 2. SP WYSOKA 1
 3. SP ŚWINNA PORĘBA
 4. SOKÓŁ ZATOR 3
 5. SOKÓŁ ZATOR 2
 6. SP 1 WADOWICE
 7. SP WYSOKA 2

 

Klasyfikacja końcowa DZIEWCZĄT

 1. SP 5 WADOWICE
 2. SKAWA 1
 3. SP WYSOKA 1
 4. SP 1 (2) WADOWICE
 5. SP 1 (1) WADOWICE
 6. SOKÓŁ ZATOR 2
 7. SOKÓŁ ZATOR 1
 8. SKAWA 2
 9. ZALEW ŚWINNA PORĘBA
 10. SP WYSOKA 2
 11. SP 1 (3) WADOWICE