Od wygranej w kategorii elita, naszą wyścigową majówkę rozpoczyna Maciej Dąbrowski. Zdominował on w najmocniejszej kategorii zawody w Łysej Górze, organizowane w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej.

Na drugim końcu Polski powalczyli Miłosz i Kacper. Oni z kolei zajęli odpowiednio 2 i 3 pozycje na dystansie Mega, podczas Zachodniej Ligi MTB w Gorzowie Wielkopolskim.

Geograficznie prawie pośrodku powyższych lokalizacji, walczyła najliczniejsza nasza grupa zawodników. Nad zbiornikiem wodnym Balaton, rozegrano wyścig JBG-2 MTB XC Wodzisław Śląski 2022. Na ciekawej i wymagającej trasie, w kategorii elita kobiet nie miała sobie równych Gabriela Wojtyła, w bezpośredniej walce wyprzedzając zawodniczkę zawodowej grupy Kross ORLEN Team. W kategorii Młodzików, na ósmej pozycji melduje się Kuba. Taka samą lokatą może pochwalić się debiutująca w kategorii żak – Daria Nowokuńska. Mateusz Drożdż na finiszu wygrywa walkę o jedenastą pozycję wśród juniorów młodszych, a najmłodsza nasza reprezentantka Rita – znakomicie radzi sobie w kategorii dzieci. Na starcie zabrakło Dawida, którego z rywalizacji w kategorii juniorów wykluczyły problemy zdrowotne.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam logistycznie w tym bardzo wymagającym okresie startowym.

Prosto z Wodzisławia, otrzymawszy powołanie do reprezentacji Polski, Gabriela po spakowaniu rowerów i walizek wyruszyła do niemieckiego Albstadt, gdzie odbędzie się druga edycja Pucharu Świata. Relacja na żywo z wyścigu będzie dostępna w niedzielę o godzinie 11:30.