Minęły dwa lata działalności Sekcji Turystycznej przy UKS Sokół Zator. Członkowie zatorskiego Klubu Nordic Walking, na co dzień spacerują po trasach NW zlokalizowanych na terenie naszej gminy i trenów przyległych.

Jak co roku jesienią postanowiliśmy wyruszyć na podbój nie znanych nam dotąd ścieżek. Tym razem nasze kroki skierowaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Celem był zielony szlak OPN. Prowadzi on od Jaskini Ciemnej poprzez Górę Okopy do Wąwozu Smardzowickiego. Jest to najbardziej malownicza ścieżka w parku i co ciekawe najrzadziej odwiedzana przez turystów, ze względu na typowo górski charakter. Przekonaliśmy się o tym pokonując odcinek od Bramy Krakowskiej do Jaskini Ciemnej. Ponad jaskinią znajduje się punkt widokowy skąd mogliśmy zobaczyć niebywale malownicze „obrazki”. Na całej trasie mijaliśmy kilka takich punktów widokowych. Największe wrażenie zrobiły na Nas charakterystyczne skały jak Rękawica, Igła Deotymy, Skały Panieńskie czy Brama Krakowska znajdującą się po drugiej stronie doliny. Idąc dalej, szlakiem zielonym, dotarliśmy do Skały Wapiennik skąd rozpościerał się wspaniały widok na Dolinę Prądnika. Skała usytuowana blisko 100 metrów nad dnem doliny, dawała uczucie oglądania Ojcowskiego Parku Narodowego „z lotu ptaka”. Po krótkiej przerwie i „naładowaniu” akumulatorów przy Źródełku Miłości, zwiedziliśmy Ruiny Zamku Kazimierzowskiego. Tak oto aktywnie spędziliśmy niedzielę w uroczej okolicy skąpanej pięknym „złotojesiennym” słońcem. Naszym kolejnym celem jest marsz otwierający Gminne Kompleksy Tras Nordic Walking w Gminie Brzeźnica i Spytkowice, który odbędzie się 16 listopada organizowany przez Stowarzyszenie Dolina Karpia.

Wszystkich, których ciekawi ta forma sportu, turystyki i rekreacji, zapraszamy na kolejne wyprawy Klubu Nordic Walking. Spotykamy się w każdą niedziele o godzinie 14.00. Zbiórka uczestników: Strefa Rekreacji Sportowej przy ZSO w Zatorze. Istniej możliwość wypożyczenia kijów NW.