Bardzo dobry występ zaliczyły nasze siatkarki w międzynarodowym turnieju Atri Cup 2012. Wyjazd do Włoch to swego rodzaju nagroda za całosezonową ciężką pracę dla zawodniczek. Zaproszenie jest też wyróżnieniem dla naszego klubu, który do Atri jedzie już po raz trzeci, tym razem obok SMS Płomień Sosnowiec jako drugiej ekipy reprezentującej Polskę.

Trasę ponad 1500km pokonaliśmy naszym nowym klubowym busem. Vivat Vivaro – chciało by się powiedzieć o busiku, który pełnił rolę transportowo noclegową podczas podróży i spisał się rewelacyjnie. Również rewelacyjnie spisały się nasze dziewczyny wygrywając mecz otwarcia turnieju z Volley Terramo. Po meczu zasłużona plaża i super ciepły Adriatyk. W drugim dniu zwiedzanie miasta i oczywiście plaaaża. Kolejny mecz grupowy to spotkanie z gospodarzem turnieju, drużyną Atri Volley. Przystąpiliśmy do niego „na zmęczeniu”, które dało o sobie znać kumulowane po długiej podróży i zmianie klimatu. Do tego wszechobecny, prawie afrykański upał. I nieustanie adriatycka plaża. Po bardzo intensywnej rozgrzewce pobudziliśmy organizmy do walki na tyle, aby wygrać kolejny mecz! 🙂 A po meczu…. – plaaaaaża. Przygotowania do ostatniej grupowej potyczki rozpoczęliśmy od bardzo precyzyjnego doboru miejsca na rozłożenie ręczników – i…. plaaaaaża. Do gry w finale A potrzebny nam był jeden wygrany set. Niestety ostatni przeciwnik to najmocniejsza drużyna w grupie. Zdobywamy punkt i radość, radość, radość – potem – plaaaaża!!! Finał to piękna gra naszych dziewczyn i nikt się nie spodziewał że wygramy dwa sety i będziemy mieć piłkę „na mecz” – ale rywalki okazały się lepsze w dwóch setach, a do tego miały praktycznie dwa składy. Przegrywamy 3:2 z rywalem, z temperaturą w hali i ze zmęczeniem własnym – a winnym tego była: – plaaaaża. Drugie miejsce w Atri Cup wywalczone najmłodszą drużyną turnieju – nagrodą musiała być…. – plaża??? 🙂 Resztę zobaczcie w fotogalerii.

Należy tylko wspomnieć, że najlepszą zawodniczką turnieju i MVP naszej drużyny uznaliśmy Magdalenę Szczygieł. Jej eksplozja formy zadziwiła wszystkich i wszystko wskazuje na to, że Magda trafi do kadry seniorek Cordia Plus Zator w zbliżającym się sezonie rozgrywek III ligi.