Spotkanie z Kęczaninem Kęty, to oprócz derbów również walka o miano najlepszej drużyny Małopolski Zachodniej, a przede wszystkim o pozycje w tabeli III ligi. Po wygranej z Podkarpaciem Bobowa, Krynicą i uzyskaniu 3punktów za mecz z Iskrami Chełmiec, naszej drużynie zaświeciło się zielone światło na awans do czołowej szóstki zespołów walczących o Mistrzostwo i awans. Warunek jest jeden, do końca sezonu musimy wygrać wszystkie spotkania a pozostały nam pojedynki z Kętami, Orłem Witkowice i Ekstrimem Gorlice.

Na pierwszy ogień idzie rywal zza miedzy, Kęczanin Kęty. Drużyna ta, w ostatnim czasie pozyskała 3 nowe zawodniczki z Bielska Białej i zapewne nie jest łatwym przeciwnikiem. W naszym zespole zadebiutowała Karolina Zaremba. Będzie mocnym wsparciem na środku bloku, na tej pozycji mieliśmy jeszcze pewne rezerwy, więc Karolina powinna wnieść wiele do gry zespołu. Znając stawkę o jaką toczy się gra, obydwie ekipy przystąpiły do meczu niezwykle skoncentrowane. W każdym secie gra toczyła się „falami” siatkarki zdobywały punkty seriami. W secie otwarcia pierwsza i ostatnia seria należała do zatorzanek i mimo niekorzystnego rezultatu w decydującej fazie seta 17:19 – to nasza drużyna postawiła” kropkę nad i” zwyciężając 25:21. Druga partia to już walka na „śmierć i życie”. Set ten otwierał drogę do zdobyczy punktowej więc Kęczanin przystąpił mocno zdeterminowany i obejmuje prowadzenie 1:5 i w kolejnej części 13:16. Wtedy do gry wkracza Cordia Plus i po pięknej grze mamy piłkę setową, której nie wykorzystujemy. Następnie nasze siatkarki bronią setballa dla Kęt i po wspaniałych akcjach wygrywają drugiego seta 27:25! Trzecia partia to wierna kopia pierwszej odsłony meczu. Szybkie objęcie prowadzenia przez nasze siatkarki nad bezradną wtedy drużyną z Kęt daje nam wynik 6:1 i … stan rozluźnienia, co spowodowało wyrównanie wyniku. W końcówce seta znów Cordia Plus dominowała na parkiecie zatorskiej hali. Ku uciesze naszych kibiców, wygrywa set 25:20 oraz cały mecz 3:0.

Pierwszy krok do awansu wykonany. Teraz następne przed nami. Na początek kolejny „sąsiad” Orzeł Witkowice w wyjazdowym spotkaniu już za tydzień.

CORDIA PLUS Zator – KĘCZANIN Kęty 3:0 (25:21, 27:25, 25:20)

Skład: Jurkiewicz, Baraniec, Szczygieł, Książek, Wawro, Wyroba, Wacławik, Kmita, Kmiecik, Chmielowska, Bożek, Zaremba.