Rozgrywki w trzeciej lidze siatkówki kobiet ruszają dopiero za trzy tygodnie, ale już w sobotę (15 września) na parkiecie w hali sportowej w Zatorze można było zobaczyć zawodniczki naszej drużyny, które wspólnie z siatkarkami KU AZS UŚ Katowice oraz MOSM Tychy rywalizowały w Turnieju o Puchar Burmistrza Zatora. Zwycięzcę zawodów wyłoniły mecze, rozegrane sposobem: „każdy z każdym”.

Na otwarcie Turnieju siatkarki gospodarza imprezy – Cordii Plus Zator – zmierzyły się z KU ASZ UŚ Katowice. Nasze zawodniczki dobrze rozpoczęły spotkanie, ale grając w końcówce seta na przewagi, przegrały go wynikiem 27:29. W drugiej odsłonie meczu także siatkarki z Katowic były lepsze. Dopiero w trzecim secie zawodniczki zatorskiego klubu pokazały na co je stać, wygrywając tę partię meczu różnicą aż jedenastu punktów (25:14). Niestety, kolejny set ponownie padł łupem siatkarek AZS-u. Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 (27:29, 21:25, 25:14, 18:25). Jednak po przegranej drużyny KU AZS UŚ Katowice w meczu z siatkarkami MOSM Tychy aż 0:3 (24:26, 14:25, 23:25) znów odrodziła się nadzieja na zwycięstwo w tym Turnieju. Kluczem do zdobycia Pucharu było zwycięstwo 3:0 nad zawodniczkami tyskiego klubu. Po pierwszym wygranym secie przez Cordię Plus Zator, szansa na końcowe zwycięstwo w zawodach jeszcze bardziej wzrosła. Gra naszych siatkarek w drugim secie także napawała optymizmem – gospodynie ewidentnie były lepsze, niemal pod każdym względem siatkarskiego rzemiosła. Nieoczekiwanie, w decydującej fazie drugiego seta, coś w grze zatorzanek ewidentnie „zacięło się”… Zawodniczki MOSM Tychy bezlitośnie wykorzystały ten moment przestoju gospodarzy, i nie tylko zdołały wyrównać stan seta, lecz jeszcze wyjść w nim na prowadzenie, by ostatecznie wygrać tę partię meczu. Drużyna Cordii nie zamierzała jednak odpuścić kolejnego seta – tym razem grając na przewagi wygrała trzecią odsłonę meczu wynikiem 26:24. O zwycięstwie w Turnieju miał więc zdecydować kolejny set. Przegrana w nim oznaczała koniec marzeń o zdobyciu zwycięstwa w zawodach. Niestety… Tę część meczu lepiej rozegrały siatkarki z Tychów. Chyba już nieco podłamane tym faktem siatkarki Cordii Plus z Zatora, jakby bez motywacji podeszły do ostatniego seta. Tyszanki, pewne już zwycięstwa w Turnieju, zagrały w nim koncertowo i były nie do zatrzymania. Efektem takiej gry było więc zwycięstwo zespołu MOSM Tychy także w ostatniej partii i w całym meczu 3:2 (21:25, 25:20, 24:26, 25:20, 15:12).

Cóż powiedzieć o występie naszych zawodniczek. Na pewno okazały się być… bardzo gościnne… Na osłodę dodajmy, że MVP Turnieju została wybrana zawodniczka zatorskiej drużyny, grająca na pozycji libero. Pamiętajmy, że najważniejsze będzie przede wszystkim zdobywanie punktów w lidze. Sezon rozpoczyna się w pierwszy weekend października.

Klasyfikacja Turnieju Siatkarskiego o Puchar Burmistrza Zatora:

I miejsce: MOSM Tychy

II miejsce: KU AZS UŚ Katowice

III miejsce: Cordia Plus Zator

IRENEUSZ KOWALCZYK
wdoliniekarpia24.pl