Bardzo dobre rozpoczęcie sezonu naszych kolarzy. Debiut w nowych kategoriach świetne rezultaty, potwierdzają odpowiednio przepracowaną zimę. Wyścig o Puchar Ziemi Leżajskiej rozpoczyna cykl zmagań kolarzy górskich w sezonie 2013. Jest też pierwsza eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady  Młodzieży.

Po raz pierwszy w swoim  wyścigu wystartowała Karolina Włoch z Trzebieńczyc. Mimo, że komputer rozlosował dla niej niekorzystne rozstawienie na starcie, zajęła ona trzecią pozycję po wspaniałej walce na trasie. W kategorii juniorek młodszych ponownie komputer organizatora rozstawił nasze zawodniczki na końcu stawki. Zwłaszcza pojawienie się koszulki Mistrza Polski w ostatnim rzędzie zadziwiło obserwatorów wyścigu. Z tą przeciwnością losu Gabriela Wojtyła powalczyła na trasie, przebijając się do czołówki, już na pierwszym okrążeniu. Utrata sił dała o sobie znać w końcówce wyścigu, gdzie zabrakło kilku sekund do drugiego miejsca i 27s. do zwycięstwa. Również bardzo dobrze radziła sobie na trasie Natalia Chojna. Ustawiona również w ostatniej linii zajęła 11 miejsce wyprzedzając  wiele zawodniczek. Jej start to również debiut w nowej kategorii.

Wyścig juniorek z udziałem Rity Malinkiewicz i kolejnej debiutantki w nowej dla siebie kategorii , Klaudii Demkowskiej, to ostatni wyścig tych zawodów. Rita od startu nadawała tempo wyścigu w połączonej stawce juniorek i elity kobiet. Po rundzie rozjazdowej samodzielnie walczyła z trasą i czasem. Klaudia na wąskich ścieżkach została nieco zblokowana przez zawodniczki z kategorii elita i ostatecznie zajęła 4 miejsce. Rita odniosła drugie już zwycięstwo w tym sezonie. Pierwsze w Mistrzostwach Małopolski w przełajach.