W niedzielę w słowackich Turcianskich Teplicach odbył się wyścig kolarski rangi UCI C1.

W zawodach wzięło udział wielu zawodników z kilku krajów. Wśród nich reprezentantka naszego klubu – Gabriela Wojtyła. Nasza zawodniczka od startu jechała w uciekającej trójce zawodniczek wśród których, znajdowała się aktualna medalistka Mistrzostw Świata XCE i 4 zawodniczka Europy w formule XCO – Irina Popowa. Dopiero na ostatniej piątej rundzie, trójka uciekinierek rozdzieliła się. Padający deszcz spowodował kilka błędów wspomnianej Ukrainki co zblokowało Gabrielę na wąskiej ścieżce i pozwoliło odjechać poprzedzającej wówczas zawodniczce Kross Orlen Team.

Do mety została ostatnia runda i pościg za liderką nie udał się polsko-ukraińskiemu pościgowi. Wygrywa Matylda Szczecińska, Gabriela zajmuje trzecią lokatę tuż za Popovą. Na czwartej pozycji z dużą stratą dociera Austriaczka Katharina Sadnik, a pierwszą piątkę dopełniła kolejna Polka – Aleksandra Podgórska.

Po sobotnim zwycięstwie w Pucharze Polski, trzecie miejsce na Słowacji to wynik pozwalający bardzo optymistycznie oceniać aktualna formę naszej zawodniczki.

Fot: Jan Melicher /jmphoto.sk.