Już minął miesiąc od inaugurującego spotkania miłośników spacerów z kijami. Dokładnie 24 września każdy bez względu na wiek i umiejętności mógł przyjść na zatorski rynek i zostać członkiem nowopowstającego „Zatorskiego Klubu Nordic Walking”.

Przyszło wiele osób, w tym i takie, które nigdy nie miały kontaktu z tym tak modnym ostatnio sportem. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy przeszli szkolenie dotyczące doboru sprzętu i instruktaż Nordic Walking, a następnie pod okiem instruktora ćwiczyli technikę prawidłowego chodzenia NW. I tak oto rozpoczęła się wielka przygoda dla amatorów spacerów z kijkami po naszej zatorskiej ziemi. Za nami już sześć spotkań. Nasze wycieczki to dystans kilkunastu kilometrów, a pokonanie każdej to minimum 2 godziny w zależności od długości i stopnia trudności. Trasy są wytyczane w ten sposób, aby tworzyły pętlę, i oczywiście nie powtarzały się ich fragmenty. Poznaliśmy już okolice zbiorników wodnych Tęczak i Ślepowron, przeszliśmy wszerz i wzdłuż las w Rudzach wąwozy w Laskowej i Bachowicach, stawy bugajskie. Ktoś by pomyślał, że to katorga, że chyba oszaleliśmy! A my wracamy z każdej trasy radośni, pełni energii i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. Bowiem wysiłek i zmęczenie rekompensuje nam poznawanie pięknych i uroczych zakątków naszej gminy. W tym roku mamy prawdziwą Polską Złotą Jesień, dlatego też mogliśmy cieszyć się „nordikowaniem” w pięknej, słonecznej scenerii lasów i stawów i jak to ktoś powiedział na koniec niedzielnego spaceru – okazało się, że choć mieszkamy tu od urodzenia to nie wiedzieliśmy, że mamy okolice i widoki niczym te na Mazurach.

Zapraszamy do fotorelacji, a wszystkich zainteresowanych do wspólnych spacerów.

Następna wyprawa w niedzielę 13 listopada o godzinie 14:00, zbiórka uczestników na zatorskim Rynku. Organizator, UKS Sokół zapewnia kije do Nordic Walking.

Uczestniczka