Silna konkurencja, wspaniale przygotowana trasa, tresowane osy i upał, upał, upał. Podczas ogólnopolskich zawodów w Skomielnej Białej zaliczanych do Pucharu Szlaku Solnego, rozegrano Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie górskim. Na starcie stawili się zawodnicy wszystkich liczących się klubów z Małopolski oraz silne ekipy z całej Polski, walczące o punkty klasyfikacji generalnej pucharu.

Pierwszy start i pierwsze nadzieje medalowe to wyścig juniorek młodszych. Gabi i Klaudia od startu jechały w czołówce, której liderką była prowadząca od startu Gabrysia. Dziwnym zbiegiem okoliczności obydwie nasze zawodniczki na pierwszym okrążeniu pogryzły osy. Mimo to, Gabriela Wojtyła została Wicemistrzynią Małopolski 2012, a Klaudia Demkowska zajęła miejsce tuż za podium.

W kategorii młodziczek szóstą zawodniczką Małopolski została Natalia Chojna. Sylwia Gorycka nie startowała w tym wyścigu.

Kolejne nadzieje na medal dawał nam wyścig juniorów. Tutaj mogliśmy liczyć nawet na komplet medali. Niezawodny Beniamin Demkowski wygrywa Mistrzostwa i zostaje złotym medalistą, na drugim miejscu dojechał Sylwester Seweryn, ale największym wydarzeniem był upragniony pierwszy medal Mistrzostw dla Kamila Bukowskiego. Kamil w piątym roku startów w końcu osiągnął upragniony cel i został brązowym medalistą jako pierwszoroczny junior. Rafał Wróbel zajął szóstą pozycję.

Juniorki to kolejna kategoria, w której mamy powody do zadowolenia. W pięknym stylu złoty medal i tytuł Mistrzyni Małopolski wywalczyła Rita Malinkiewicz. Jej forma rośnie, a w kontekście zbliżających się Mistrzostw Polski możemy uznać, że przygotowania poprowadzone były idealnie dobraną drogą.

W kategorii Orlik tuż za podium na czwartym miejscu przyjechał Arkadiusz Żabiński. W grupie Masters I, brązowy krążek do kolekcji naszego klubu dołożył Przemysław Michalec.

W zawodach po raz kolejny wystartował nasz ośmioletni zawodnik Sebastian Kubas. Zmagania kolarzy bacznie obserwowała ich koleżanka z klubu Justyna Jurkiewicz. Justyna na zawody do Skomielnej Białej, dotarła wprost z Włoch, gdzie jako kapitan drużyny poprowadziła nasze siatkarki do finału turnieju Atri Cup 2012, skąd Zator przywiózł puchar za drugie miejsce.

Pełne uznanie za przygotowanie trasy należy się organizatorom zawodów. W opinii naszych zawodników trasa była wymagająca pod każdym względem i uznana została za najlepszą spośród wszystkich dotychczas zaprezentowanych w Pucharze Szlaku Solnego.