Coraz lepsze wyniki polskich zawodników MTB cross country w formule olimpijskiej podczas Mistrzostw Europy. Zakończone właśnie zmagania o tytuły mistrzowskie, były najlepszymi w wykonaniu Polaków od zakończenia kariery przez Maję Włoszczowską. Wśród najwyżej sklasyfikowanych, nie zabrakło reprezentantek UKS SOKÓŁ Zator. W kategorii elity kobiet, na drugim miejscu wśród Polek zameldowała się Gabriela Wojtyła, uzyskując w arcytrudnych warunkach pogodowych swój najlepszy wynik w historii startów podczas ME. Również jako druga z czterech zakwalifikowanych Polek, do mety dociera nasza juniorka, dla której jako pierwszorocznej zawodniczki był to debiut w imprezie tej rangi.

Obie zawodniczki Sokoła przejechały cały dystans wyścigu bez straty okrążenia, czym nie mogą pochwalić się wszyscy uczestnicy. Nasze Panie zajęły miejsca w TOP20 Gabriela i TOP30 ME Nikola. Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbyły się w górach Transylwanii, w ośrodku narciarskim Cheile Grădiștei, usytuowanym na wysokości ponad 1300 mnpm. Ogromnym utrudnieniem dla zawodników i organizatorów było kilkudniowe załamanie pogody, skutkujące ulewnymi deszczami i spadkiem temperatury do 3 stopni! Kibice kolarstwa górskiego mogli oglądać wyścig naszej reprezentantki na żywo w relacji telewizyjnej, która oddawała w pełni warunki z jakimi mierzyli się najlepsi kolarze Europy.

Dziękujemy za wszystkie spływające do zawodniczek gratulacje i ciepłe słowa po tych „zimnych”, aczkolwiek radosnych zawodach. Łącznie podczas Mistrzostw, zawodniczki SOKOŁA wzięły udział aż w 5 wyścigach i również pięciu treningach. Jeszcze nigdy program ME nie był dla nas aż tak intensywny. Niespodzianka dla kibiców i miłośników kolarstwa.

W czwartek 16 maja, o godzinie 17:00 każdy miłośnik sportu rowerowego i nie tylko, będzie mógł spotkać się z naszymi zawodniczkami przy pumptracku w Palczowicach. Pod namiotem UKS SOKÓŁ będzie można obejrzeć rowery sportowe, „zbić pione” i porozmawiać z uczestniczkami Mistrzostw Europy.

Będzie też okazja dowiedzieć się jak zostać profesjonalnym kolarzem i jak przystąpić do sekcji
kolarskiej w naszym klubie. Od tego roku powstaje również sekcja BMX / PUMPTRACK
Zapraszamy.