Zajęcia pozalekcyjne to nie tylko coś co pozwala zagospodarować młodzieży wolny czas. To coś, co często kształtuje świadomość na resztę życia. Niezależnie, czy są to zajęcia edukacyjne z przedmiotów ścisłych, sportowe, czy kulturalne, a wśród nich muzyka i taniec. Nie tylko dla wybitnych, ale najczęściej dla zdecydowanej większości poszerzają ich horyzonty wiedzy i pozwalają na jeszcze lepszy rozwój.

W myśl tej sprawdzonej zasady, po sukcesie inicjatywy przeprowadzonej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Graboszycach, przyszedł czas na kolejną placówkę edukacyjną w naszej gminie. Od listopada rozpoczęła działalność kolejna filia UKS Sokół, szkoląca w zakresie piłki siatkowej i kolarstwa. W Laskowej, odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży zorganizowane w sali Szkoły Podstawowej. Ku uciesze wszystkich, a przede wszystkim organizatorów i Dyrekcji szkoły, inauguracyjne zajęcia przyciągnęły praktycznie 100% odbiorców zadania z grupy wiekowej, dla której są one dedykowane. Ciekawa forma zajęć prowadzonych przed trenerów UKS Sokół oraz świadomość uczestnictwa w procesie szkolenia z zakresu sportu, w którym polskie reprezentacje święcą najwyższe sukcesy na arenie światowej, gwarantują, iż uczestnictwo w treningach to nie tylko „słomiany zapał”.

Tym samym, jest to już drugi ośrodek powstały w ostatnim miesiącu, który zrzesza nowych adeptów tego sportu. Drugi, nie znaczy że ostatni. Już w poniedziałek 18 listopada o godzinie 16:30, kolejna sala w naszej gminie zabrzmi dźwiękiem piłki siatkowej.