Jeszcze nie opadły emocje związane z 10 rocznicą sekcji siatkówki w Zatorze, które na naszej hali mogliśmy przeżywać w sobotni wieczór, a już w niedzielę, chłopcy UKS SOKÓŁ Zator, wyjechali do Krakowa, gdzie rozpoczęli rozgrywki minisiatkówki w ogólnopolskim turnieju KINDER + SPORT 2018 r.

Był to pierwszy turniej eliminacyjny, organizowany przez Małopolski Związek Piłki Siatkowej, dla najmłodszych adeptów tego sportu. Areną zmagań była Hala Sportowa na krakowskich Czyżynach.
Do turnieju przystąpiły dwie drużyny SOKOŁA w składzie:

  • UKS SOKÓŁ 1 – Bartek, Kacper, Krzyś
  • UKS SOKÓŁ 2 – Nikodem, Dawid, Tomek oraz Kuba.

Chłopcy rozlosowani w grupach B i C stanęli do walki o jak najwyższe lokaty, gdzie mecz to set do 15.

Nasz pierwsza drużyna, w grupie C musiała zmierzyć się z ekipami ORLIK Bolesławiec, SOKÓŁ Gumniska, AS Niepołomice, AMS Pcim czy SPARTA Kraków. Najwięcej emocji przyniósł jednak mecz z SOKOŁEM Gumniska, w którym pojedynek zakończył się dopiero 18 punktem w grze na przewagi.

Grupa B to mecze naszych Siatkarzy m.in. z UKS 22 Kraków, SP 156 Kraków, Wawel Kraków, AMS Pcim. Także w tej grupie było widać motywację do wygrywania meczy gdyż żaden z pojedynków nie skończył się z wynikiem niższych niż różnica 3 małych punktów.

Bardzo wysoki poziom rozgrywek, dobra gra chłopców oraz 2 zwycięstwa spośród 5 meczy obu drużyn, pozwoliła na zdobycie 3 miejsca w grupie. Ostatecznie dało to pozycje w pierwszej 12-stce turnieju, na 24 drużyny biorące udział w tegorocznych rozgrywkach. Pozwoli to naszym drużynom zagrać w dalszym etapie ogólnopolskiego turnieju. Trzymamy kciuki za kolejną edycje i poprawę lokaty!!!!

Już w piątek, 23 marca, przed naszymi młodymi siatkarkami i siatkarzami kolejny sprawdzian w Lidze Minisiatkówki. Tym razem, reprezentantki i reprezentanci SOKOŁA, będą rywalizować o kolejne medalowe pozycje w Wadowicach.

Justyna Jurkiewicz