Sierpień to najgorętszy okres w zatorskim klubie. Działamy praktycznie na czterech równoległych frontach. Kolarze podzieleni na dwie, a nawet trzy grupy treningowe, podczas zgrupowań realizują programy przygotowawcze do ważnych zawodów.

W tym samym czasie trzytygodniowy cykl treningowy mają siatkarki seniorskiej drużyny sekcji siatkówki. Kolarze zostali podzieleni na 3 grupy. Juniorzy pojechali na zgrupowanie do Zakopanego gdzie przygotowują się do Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. W ciągu tylko trzech pierwszych dni najstarsza grupa wiekowa zawodników Sokoła wykonała ponad 5000 metrów przewyższenia! Takich treningów nie możemy niestety zrealizować w pobliżu Zatora, stąd konieczność wyjazdu w regiony, które zapewniają odpowiednie warunki metodyczne. Większość treningów odbywała się na trasach znanych z najtrudniejszych etapów Tour de Pologne. Podjazdy pod Gliczarów Górny, Ząb, Łysą Polanę i Gubałówkę to idealna forma przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się w okolicach Karpacza . Przygotowanie tej grupy zawodników sfinansowali w pełni jego uczestnicy. Kolejna grupa to dziewczęta sekcji kolarskiej, które przez dwa tygodnie sierpnia podczas „domowego” zgrupowania szlifowały głównie technikę jazdy. Dwa treningi dziennie głównie w terenie miały znacząco w tym pomóc. Ewolucja światowego MTB zmierza coraz bardziej w stronę kolarstwa karkołomno-extremalnego . Aby dotrzymać kroku najlepszym, musimy duży nacisk położyć na ten właśnie element kolarskiego rzemiosła. Sztucznie przygotowane przeszkody oraz naturalne ukształtowanie terenu z trudnymi fragmentami to coś czego nie brakuje w okolicy Zatora. Stąd nie było konieczności wyjazdu i mogliśmy w pełni zrealizować program z bazą wyjazdową w Zatorze. Dziękujemy rodzicom Gabrysi za okazaną pomoc w realizacji tego zadania. Treningi realizowane były w okolicach Leskowca, Łamanej Skały, Łysej Góry oraz w lesie w Laskowej. Wzięło w nich udział sześć zawodniczek. Kolejna grupa kolarzy to młodzicy, którzy mieli treningi indywidualne oraz trenowali wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami w wybranych treningach. Sierpień to również intensywne treningi siatkarek. Ze względów nie tylko ekonomicznych, nasze siatkarki po raz kolejny za bazę przygotowań do sezonu wybrały Zator. Mamy tu wszystko co jest potrzebne, aby zapewnić pełną realizację planów treningowych. Hala ZSO Zator, Strefa Rekreacji Sportowej, bieżnia na stadionie przy ul. Parkowej oraz pagórkowate tereny w okolicy Laskowej i Grodziska, to idealne miejsce na zgrupowanie sportowe. Dwa treningi dziennie siatkarek i dwa kolarzy powodowały, że zawodnicy obydwu sekcji często spotykali się w terenie. W trakcie tylko jednego weekendu zatorskich sportowców można było widzieć w Tarnowie, Jeleniej Górze, Zakopanem i Zatorze. Sekcja siatkówki i kolarska cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem młodych mieszkańców Zatora i okolic.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, UKS Sokół od września powołuje nową grupę szkoleniową dla obydwu swoich sekcji. Informacje i zapytania prosimy kierować za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie www.sportzator.com.