Finałowe zawody w Wałbrzychu były bardzo ważne dla Gabrieli Wojtyły. Przed wyścigiem Gabi traciła do liderki Klasyfikacji Generalnej jeden punkt. Presja była ogromna ale wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Zarówno przygotowanie fizyczne jak i sprzęt, wszystko funkcjonowało idealnie.

Nie łatwo jest trafić z odpowiednią dyspozycją na konkretny dzień , ale w przypadku Gabrysi udało się to perfekcyjnie podczas wszystkich najważniejszych imprez tego sezonu. Wygrana podczas Mistrzostw Polski, zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, dominacja w dwóch ostatnich edycjach Pucharu Polski, to potwierdzenie dobrego przygotowania i poświęcenia zawodniczki względem realizacji założeń i planów treningowych. W efekcie, Gabriela zdobyła wszystko co było do zdobycia w tym roku w kolarstwie górskim. Koszulka Mistrzyni Polski i żółta koszulka Liderki Pucharu Polski pozostają własnością zawodniczki UKS SOKÓŁ Zator.

W kategorii młodziczek, po raz kolejny dobrze zaprezentowała się Natalia Chojna. Zajęła ona trzecie miejsce w swojej kategorii. Z wyścigu na wyścig Natalia odrabia też dystans dzielący ją od niepokonanej w tym sezonie Estery Siarki. Zaangażowanie tej zawodniczki pozwala mieć nadzieję, że obok Gabrysi również Natalia będzie dawać nam powody do radości ze sportowych sukcesów zatorskich kolarzy.

Z powodu groźnego wypadku, skutkiem którego jest otwarte złamanie obojczyka, w zawodach finałowych nie wystartował Beniamin Demkowski. W poprzednich zawodach pucharowych, będących eliminacją do Mistrzostw Świata, Benek uszkodził rower i nie mógł walczyć o nominację do Kadry na MŚ. Tym bardziej szkoda jego nieobecności podczas finału PP, gdzie na tej ciężkiej trasie mógł udowodnić na co go stać.

Należy podkreślić, że organizatorzy zadbali o bardzo ciekawą i dobrze przygotowaną trasę, godną finału Pucharu Polski. Był to wyścig praktycznie kończący sezon i nie tylko -zakończył się pewien etap w historii… Sam sezon 2012 był najlepszym w historii naszego klubu. Dziękując wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasz klub chcemy im życzyć, aby w następnych latach osiągali jeszcze lepsze wyniki …