Niedzielne popołudnie na sportowo w Strefie Rekreacji Sportowej. Do cotygodniowych rozgrywek siatkarek i koszykarzy, regularnych wypraw amatorów spacerów z kijami, kolejna dyscyplina sportowa zagościła przy ZSO Zator. Na sztucznie zbudowanym torze sprawnościowym dla rowerów BMX i MTB, odbyła się finałowa runda Szkolnej Ligi Rowerowej 2013.

Pierwszą eliminację zorganizowano w Laskowej. Mimo niezbyt przychylnej pogody, na starcie stanęli najmłodsi zawodnicy, którzy przybyli do Zatora min. z Tychów, Rabki, Andrychowa, Głębowic i Skomielnej Białej. Oprócz medali za zwycięstwo w edycji , młodzi kolarze walczyli o nagrodę główną w klasyfikacji generalnej. Stawką była ufundowana przez sieć sklepów Good Sport profesjonalna rama rowerowa GOODMAN „Revo”. Regulamin zakładał że zostanie ona przyznana zwycięscy najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej. Jak się okazało – była to kategoria chłopców 7-9 lat , w której wystartowało jedenastu uczestników. Przed zawodami odbyły się warsztaty instruktażowe dla uczestników oraz chętnych do korzystania z Bike Parku Zator. Zawodnicy UKS Sokół demonstrowali sposób pokonywania poszczególnych fragmentów trasy. Najciekawszą sekcją jest tzw. pumptrack , po którym kolarz porusza się bez konieczności użycia napędu, a jedynie wykorzystując odpowiedni balans ciała.

Zawody odbyły się przy wspaniałej atmosferze, jaką stworzyli rodzice i dopingujący swoich zawodników kibice. Należy zaznaczyć, że przy trasie można było spotkać aż trzy aktualne Mistrzynie Polski w kolarstwie górskim i szosowym. Dodajmy, że wszystkie swoją sportową pasję rozpoczynały właśnie podczas organizowanych w Zatorze zawodach kolarskich. Mamy nadzieję że już niedługo usłyszymy o sukcesach tych zawodników, którzy podczas Zatorskiej Szkolnej Ligi Rowerowej stawiali swoje pierwsze kolarskie kroki.

Na najlepszej drodze do osiągnięcia sukcesu, jest zwycięzca klasyfikacji generalnej, Sebastian Kubas

z Laskowej. Może się on pochwalić startami w imprezach rangi ogólnopolskiej, w których stawał już na podium, a w rocznej klasyfikacji generalnej PSzS 2013, uplasował się na piątym miejscu wśród ponad czterdziestu startujących uczestników. Nie bez szans jest Michał Folga – wicelider zatorskiej ligi.

Każdy kto wystartował w tej imprezie ma szansę na rozpoczęcie sportowej przygody, a to głównie dzięki rodzicom, których wsparcie i zaangażowanie w sportowy rozwój dziecka jest najważniejsze. Zważywszy na to, również i rodzice zostali bohaterami zawodów, stanęli na podium, aby odebrać medale za mistrzowskie motywowanie swoich pociech do sportowej aktywności.

SZKOLNA LIGA ROWEROWA 2013 – PUNKTACJA

ZAWODNIK

MIEJSCOWOŚĆ

I

EDYCJA

LASKOWA

II EDYCJA

ZATOR

RAZEM

DZIEWCZĘTA 3-6 lat

Natalia Kubas

Laskowa

10

10

20

Martyna Mąsiorska

Laskowa

8

8

CHŁOPCY 3-6 lat

Eryk Bernaś

Laskowa

10

10

Gracjan Rusinek

Grodzisko

8

8

Patryk Mąsiorski

Laskowa

6

6

Kajetan Kuros

Skomielna Biała

10

10

DZIEWCZĘTA 7-9 lat

Karolina Kamińska

Zator

10

10

Julia Węgrzyn

Laskowa

8

8

Oliwia Mąsiorska

Laskowa

6

6

Magdalena Prudło

Tychy

10

10

Oliwia Kuros

Skomielna Biała

8

8

CHŁOPCY 7-9 lat

Sebastian Kubas

Laskowa

10

10

20

Michał Folga

Laskowa

8

8

16

Piotr Kurzak

Podolsze

6

6

Wojciech Kurzak

Podolsze

4

4

Szymon Grządziel

Andrychów

2

6

8

Michał Włoch

Trzebieńczyce

1

4

5

Jakub Kamiński

Zator

1

1

Igor Chowaniak

Laskowa

1

1

Nikodem Bernaś

Laskowa

1

1

Filip Chowaniak

Laskowa

1

1

Mateusz Rał

Zator

2

2

DZIEWCZĘTA 10-12 lat

Patrycja Książek

Laskowa

10

10

CHŁOPCY 10-12 lat

Michał Lach

Głębowice

10

10

20

Jakub Grządziel

Andrychów

8

8

16

Kacper Kordylewski

Laskowa

6

6

Michał Klat

Trzebieńczyce

4

4

Dominik Rał

Zator

2

2

Bartłomiej Kawczak

Głębowice

6

6

Michał Brońka

Głębowice

4

4

DZIEWCZĘTA 13-15 lat

Natalia Chojna

Łowiczki

10

10

20

Karolina Włoch

Trzebieńczyce

8

8

16

CHŁOPCY 13-15 lat

Mateusz Stybak

Rudze

10

10

20

Karol Mazur

Zator

8

8

Marcin Folga

Laskowa

6

6

CHŁOPCY 16 lat

Tomasz Kurzak

Zator

10

10